سخن دوست خوشتر است!

ابیات ارسالی علیرضا سپاهی بزرگوار را در توصف تصویر در کامنتها بخوانید! 

پیش گفتمان :: گویند مردی روستایی پسری داشت قلی نام ، جوانی طی کرده و به ازدواج رسیده ، پس پدر شبی به عیال خویش گفت ، اگر بی پولی و تورم همچنان ادامه یابد ، ناچار برای تامین هزینه ی عروسی باید خر را بفروشیم و طویله را بیاراییم بهر حجله.....!

یعنی ما هم که برای خودمان شیخ جلیل القدری هستیم از آب بستن به حکایات قدیمی لذت میبریم ، و از قضا به هر چی اول اش "عزت الله" باشه علاقه عجیبی داریم ، و سالی یک بار هم تلویزیون نگاه میکنیم!

مثلاً دقیقاً یادمان هست دو سال پیش صبح زود تصادفاً تلویزیون را روشن کردیم ، گلاب به روی مریدان ، در مورد یبوست مزمن صحبت میکرد که خیلی حالمان بد شد ، و البته پارسال هم یک بار تلویزیون نگاه کردیم خیلی حال کردیم ، چون یکی از برادران روحانی مطلبی گفت ، که احسنت ما و البته لنگه کفشی هم از بانوی مکرم شیخ در پی داشت ، میفرمود اصلاً ازدواج موقت ، امتیازی برای آقایون نیست ، بلکه حق خانمهای مجرد و تنهاست!

یا امسال همین دیروز تلویزیون را روشن کردیم ، کارشناس محترم در مورد رابطه مشکلات اقتصادی و دوام زندگی زناشویی سخن میگفت ، و البته از همه جالبتر این بود که نظر سنجی گذاشته بود به این مضمون که :: به نظر شما آیا اختلافات زوجین به گرانی و بیکاری مرتبط است یا خیر ؟  ، که البته ما هم محض احتیاط شش بار گزینه خیر را پیامک نمودیم!

گفتمان نهم:: شما هم محترمانه از خاطرات خود از برنامه های سیما بنویسید و به مقدار کافی به گفتمان خود آب ببندید!

گفتمان بی ربط ، سه بیتی زیر از کشکول شیخ نهایی ::

گر بخواهی آدمی دیگـــــر شوی //  فارغ از غمها و  شور و شر شوی !

شیخ ما فرمود:: باید خــر شوی //  تا کــــــــه روزی لایق عَرعَر شوی !

پس  تعهد می سپاری محضری  //  عرعرونی ، عرعــرانی ، عــرعری !

خدای من ، اینجا کجاست ؟

/ 37 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاپیون

یا شیخ حکایت نخست ایهام داشت در حدّ بنز طویله را بیاراییم و جای خر فرزندمان که مزدوج شده(خر شده) را در آن ماوا دهیم(این از این) چند وقت پیش تلویزیون را روشن کردیم عصر برنامه ی آشپزی داشت مرغ ترش می آموخت بانوی محترمه ی تپل مپلی داشت طرز طبخ می گفت: وقتی آبگرم شد سینه هامون رو می گذاریم توش که مجری زن برنامه هم گفت:منظورتون سینه های مرغه دیگه؟! و اینجا نزدیک بود که اون خانوم تپل مپل بگه: په نه په ...... امّا نتوانستی جز سکوت کاری کرد ما ریز ریز مابین والدینمان همی خندیدیم که زیاد سه نشه . . . به روزم عزت الله خان [گل]

پاپیون

سلاملیکم امّا بعدتر لینک فرمودین(ممنون)لینک نمودیم(از روی ادب)[نیشخند]

نيلوفر

سلام . يكبار از سر بيكاري كنترل تلويزيون را در دست گرفتيم و شروع كرديم به كانال عوض كردن : كانال يك : بررسي علل بروز فتنه 88.كانال 2: پخش سريال فاصله ها (بعد از 16بار پخش از شبكه 3)كانال 3: برنامه ورزشي . و....كانال آي فيلم . پخش سريال فكر پليد كه مربوط به دهه هاي شصت است . كانال نمايش . پخش فيلم هاي تكراري شبكه هاي يك و دو و سه ....شبكه جديدالتاسيس تماشا : پخش كليه نمايش هاي تكراري شبكه هاي ديگر . ...ا زديدن اين همه عجايب شبكه هاي سيما مشعوف شديم و احسنت گفتيم به جناب ضرغامي براي اينكه توانسته با شبكه هاي ماهواره ايي رقابت كند و همه ديگر دلشان نمي خواهد ماهواره ببينند .

مجتبی

سلام یا شیخ یبوست مزمن رو خوب اومدی..... بنده نیز چند وقت پیش یه جایی مهمان بودیم و بالاجبار پای "بیست و سی" نشستیم که ناگهان گوینده توانا با گفتن خبری برق از سر جمعیت پراند؛ ایشان افاضات فرمودن که " طبق یک نظر سنجی 96 درصد مردم تحمل تحریم ها را بر ادامه مذاکرات ترجیح میدهند"....و بنده و باقی جماعت بعد از چند ثانیه ای که در شوکی اساسی به سر بردیم به این نتیجه رسیدم که به احتمال فراوان منظور ایشان از مردم همون کارکنان تحریریه بیست و سی می باشد.

ملابصرالدین

سلام الحمدلله چون نگاه نمی‌کنیم خاطره ای هم نداریم!چه خوب و چه بد!! پیشنهاد می شود شما هم دنبال خاطره های دیگر از جنس دیگر باشید! چه کاریه؟والله!!

خیالِ کج

سلام بر حضرت شیخ عنوان پیشنهادی خیال برای عکس: "المؤمن مرآة المؤمن!!"

sudni

سلام اي مهربان... وبلاگ دلنشيني داري.... بسيار زيبا و مفيد. موفق باشيدو پايدار به من هم سري بزنيد شايد كمي آرام گرفتم

سارا هستم

سلام، به گرانی مربوط نیست پس به چی مربوطه؟

کسری

سلام : ای شیـخ نهـایی کـه عبیــدی هستی ناخورده می از چه می کنی بد مستی مـا تحفه ی خـود پیش تـو آریم از لطف تــــــو نسبـت نـاروا دهــی و پستــی موفق باشید و مانا

امیر

کم.کار شدی جناب شیخ مریدان بهر امید به این بلاگ سر میزنند