گاوا شیر دارن ....ماما می کنن !

پیش گفتمان :: بچه که بودم ، همیشه از شنیدن این جمله که "انسان حیوان ناطق است" تعجب می کردم ، از این جهت که گاوها هم "ما ما" می کنند ، گوسپندها هم "بع بع" ، مارها هم "فیش فیش" ، زنیورها هم "ویز ویز" ، ولی کمی که بزرگتر شدم دریافتم که منظور از ناطق این نیست که آدم همینجوری صداهایی از خودش متصاعد کند !

غرض اینکه وقتی ما از حقوق برابر زن و مرد صحبت می کنیم منظورمان این نیست که آقایان هم دو قلو باردار شوند ، یا به جای ما ، بانوی مکرم شیخ ساعت ده شب آشغالها را سر کوچه بگذارد !

یعنی منظورمان این است چه اشکالی دارد ، رئیس جمهور ما هم مثل بزرگترین کشور صنعتی اروپا یعنی آلمان یک بانوی ساستمدار کاردان باشد ، یا کاندید اول ریاست جمهوری در ایران هم مثل آمریکا یک زن باشد ، البته ما هم قبول داریم که برخلاف "آنگلا مرکل" و "هیلاری کلینتون" حجاب اش را رعایت کند !

اصلا چه اشکالی دارد که حتی بانوان ما هم مسابقه ی والیبال تماشا کنند ، مشروط بر آنکه آقایان ادب را رعایت کنند و کمتر از شیر سماور استفاده کنند ، و صد البته مریدان مستحضرند که ورزشگاه ها هر چه هم ناسالم باشد از کابین های متروهای تهران سالم تر است!

چکیده ی کلام آنکه وقتی شیخ از آزادی و حقوق برابر برای بانوان صحبت می کند ، عده ای نیایند نطق کنند که حتما شیخ هوس کرده خانم شکیرا برایش تانگو برقصد که از این حرفها می زند ، یعنی غرض اینکه انسان حیوان ناطق است ، اما نه هر نطقی!

گفتمان شصت و یکم :: محترمانه و به دور از توهین بنویسید آیا تفاوتهای فیزیولوژیک بین زن و مرد میتواند امتیازی برای آقایان و مانع دستیابی خانمها به حقوق مساوی باشد؟ ، اما اسراف نکنید !

گفتمان بی ربط :: رباعی بودار زیر از دوست گرامی شیخ ، استاد خوش عمل کاشانی !

طبق قــــانـــــون طبیعت هیچ کم // در جهان افزون و افزون کــم نشد !

هیچ مردی در جهان حوّا نگشت // هیچ زن در زنــــــدگـــی آدم نشد!!

/ 44 نظر / 51 بازدید
نمایش نظرات قبلی
?

تمام صحبتهای شما نشان دهنده عرف جامعه است عرف همان چیزی است که توسط اکثریت پذیرفته میشه ولی در طی زمان بسیار کند تغییر میکنه . گردانندگان دلسوز جامعه میتوانند توسط تصویب قوانین بهتر زمینه را برای تغییرات عرفی ایجاد کنند . وگردانندگان محافظه کار ترجیح میدهند خودشان را با عرف سازگار کنند . عرف میتونه تحت تاثیر مذهب باشه ویا مذهب رو هم تحت تاثیر قرار بده . مثلا تقدس واهمیت نور وروشنایی برای ایرانیان موجب شده وقتی شما لامپ خونه رو روشن میکنید عده ای برای محمد صلوات بفرستند این تحت تاثیر قرار دادن مذهب توسط عرف جامعه است. با عرف های غلط هم دولتها هم زنان آگاه وهم مردان آگاه باید مبارزه کنند. اصلی ترین مشکل ما در ایران در این مسائل اینه که دولت ما نه تنها با عرف های غلط مبارزه نمیکنه بلکه انهارا تشدید هم میکند . این یک موقعیت استثنایی در تاریخ معاصر است .

?

زنان از پایه های اصلی استمرار تربیت های جنسی در جامعه هستند یعنی دختر باید متین و سر به زیر باشه با صدای اهسته حرف بزنه تو کوچه نخنده واگه کسی مزاحمش شد سکوت کنه وکلا همه احجاف هارا تحمل کنه به ویژه از طرف جنس مذکر در موقعیت های برادر وپدر وشوهر و .... خودنمایی کنه حواسش به موقعیت های ازدواج آینده دار ( شوهر پولدار و.....) ....... .... با این باور ها به سرعت ومطمئن نمیشه مقابله کرد . .....

هستی

سلام سلام والا هیچی نمی تونه جلوی مساوی بودن حق بین زن و مرد رو بگیره مگه ما زن ها چمونهه؟

z

رو مسخرگی پیشه کن و مطربی آموز

شیخ نهایی

از ابراهیم نبوی -------------------------------------- طرف می گوید چون برادران در استادیوم فحش می دهند، پس ورود خواهران ممنوع. مثل اینکه بگویند چون ممکن است جیب بری بشود، برای همین لباس کسی نباید جیب داشته باشد و همراه داشتن جیب ممنوع است، خوب مرد حسابی شما باید جلوی کسی که جیب مردم را خالی می کند بگیری، نه کسی که توی جیبش پول می گذارد. به جای اینکه جلوی دزد را بگیرند، می گویند ایجاد بانک ممنوع، چون ممکن است کسی از بانک دزدی کند. حالا ما چکار کنیم با این نوابیغ؟

علی

ببخشید امکانش هست شعر کامل: از طلا بودن پشیمان گشته ایم رو بگذارید . ممنون[گل]

شیخ نهایی

از طلا بودن پشیمان گشته ایم // مرحمت فرموده ما را مِس کنید ! قبل از آن با آخرین فن آوری // اندکی تا قسمتی بی حِس کنید ! تا کند داروی بی حسٌی اثر // صبر می باید ، کمی فِس فِس کنید ! کار هر بز نیست خرمن کوفتن // پس مبادا شیخ را ناقص کنید ! [قهقهه] شاد باشید

آقای جیغ جیغو

مخلسین اقتصاد را لعنت و // آفرین بر بنده ی مخلص کنید ![چشمک]

؟

لعنت بر مختلس

ا.جعفری

اینکه حق مساوی است... همانقدر که زنان حق ورود به ورزشگاه ها را ندارند آقایان هم ورزشگاه های زنانه را...کجاش تفاوت حقه؟!!!!