عید بر عاشقان مبارک باد !

کلیک کن ، تا رستگار شوی !

پیش گفتمان :: یعنی فکر نکنید که ما که برای خودمان حضرت شیخ هستیم مخ مان تاب برداشته که این مطلب را می نویسیم ، نخیر اصلاً اینطور نیست ، یعنی از همین اول بگوییم ، اینکه "مارتین لوترکینگ" فرموده :: " همچنان که نمیتوان آزاد مردان را به بردگی واداشت ، نمیتوان جامعه ای را که به بردگی خو کرده است آزاد کرد" به ما هیچ ربطی ندارد ، و صد البته اینکه شیخ ما میگوید آمار نشان میدهد وضع ما خوب شده است ، و ما خودمان فکر میکنیم بد شده هم به ما هیچ ربطی ندارد !.....یعنی ، فکر میکنیم مثل آدمی شده ایم که یک عمر کباب باد میزند ، و دود آن را استنشاق میکند ، ولی وقت نمیکند یک سیخ ناقابل از آن را بچشد ! ، و صد البته این یکی هم به مریدان ربطی ندارد!

دوستی داشتم که یک عمر آرزوی رفتن به فرنگ را داشت ، بالاخره هم بعد از بیست سال گرین کارت گرفت و راهی لوس آنجلس شد ، دیشب پیامی از او دریافت کردم ، شدیداً دلتنگ وطن بود و در آرزوی مهاجرت معکوس ، و آرزوی روزهای کودکی و کوچه باغهای اصفهان و دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه های شهر ،  و هکذا بقیه ماجرا !

باور کنید حتی ترانه ای هم سروده بود ، در باب نوستالژی دوران کودکی ، که توسط برادر مجاهد و هنرمندمان جناب "شاقول شاپره!"  اجرا شده به این مضمون ::

میخوام برم  به اصفَهون !

سه چار تا قاب گز بخرم !

یه تخم رنگ کرده ی آب پز بخرم !

هزار تا شال و رو سری ،

سیخ کباب پز بخرم !

گفتمان بیست و یکم :: شما هم در نوستالژی شیخ ما شریک شوید ، و در تکمیل این غزلواره طنز همکاری کنید ، ....به فضل الهی  اگر عمری بود ، متن کامل آن در آینده منتشر میشود !

بر تخت پادشاهی ِ خود  ، تا زدم جلوس ،

بیرون زد از قبای بلندم دم خروس !

چون احمدی نژاد ....که عمرش دراز باد ،

داماد میشوم مَن و ....جمله ی شما عروس !

زایید زیر چرخ گرانی الاغمان !

ملت حیا کنید ، ....نپرسید "چَن قلوس" !

گفتمان بی ربط :: در یکی از نسخ خطی قدیمی ، به جای "جمله ی شما " عبارت "عمه ی شما" آمده ، که بدینوسیله اعلام میگردد ، آن سروده به حضرت شیخ ربطی ندارد ! 

/ 52 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جعفری زاویه

سلام و سال نو بر شما و خانواده ی محترم و معززتان مبارکها باد و دست مریزاد ؛ برای آن که از قافله عقب نمانم و یا بنا به قول معروف برای خالی نبودن عریضه : اعراب دوست باشـدمــان یــا کــه دشمنند آن ها کـه گفته اند بــه ایــرانــیــان مجوس نانی که می خوریم سفید است و خوردنی از آرد گـنــدم است و نبـاشد در آن سبوس در شـعـر بـنــده نیست نـشـانـی ز ارتباط از کندَلوس هم بـشـنـو تـــا بــه سندَروس دکتر بزرگوار ببخشیدم خود نفهمیدم چه گفتم فقط خواستم بگویم که من هم بلدم با قافیه هایی که مشخص کردید شعر یا (ور) بگویم.[گل]

محمداکبری

سلام وبلاگ بسیار خواندنی و زیبایی دارید..هرگاه شادی خونم بیوفتد سری به وبلاگ شما میزنم و دوباره شادی خونم تنظیم میشه..

بیات

سلام و صد درود بر شیخ بزرگ ایران زمین عیدت مبارک هر چند با تاخیر شاد باشی و منبع شادی برار

اقتداری

من پادشاه هستم ودارم برایتان آواز های چون شکر گربه ای ملوس! شاعر ! قصیده ای بسرا در کمال من تا من برات هدیه کنم کیسه ها فلوس! دست مبارکم که نشان دارد از خدا ! بی کار مانده ای تو چرا زود تر ببوس! تو در هوای کو خی ومن در هوای کاخ دیوار تکیه گاه تو تخت من آبنوس ما را به فقر مردم ده کوره ها چه کار ! صد بار خاک بر سر این مردمان لوس ! ما را خوشی زحد ونهایت گذشته است دارند اگر چه مردم من چهره ای عبوس!

؟

ما اینو میخواستیم تو بلاگ سلول انفرادی بنویسیم نشد چون قبل از ارسال همیشه محض احتیاط متن رو کپی میکنم شرمنده اینجا میذارم . اخه یه شیخی از کمانچه بدون ارشه حرف زده بود کمانچه بی آرشه منویاد داستانی انداخت تفنگ بی قنداق دیگ بدون ته بوته نروییده فرار خرگوش لنگ باربری مورچه سواره البته کلا بی ربط با اوضاع کلی هم نیست فکر کن مثلا افراد چطوری وظایف خود را انجام میدهند. مثلا نماینده ها مجلس

خرنامه

درودبرشيخ عزيز ممنون از لطف شما[گل]

فریبا

و هنر مند کسیست که لبخندهای معلق را روی لبهای لرزان ساکن کند

عادل

یا شیخ از دوستان ما هر که به فرنگ رفت نه دلش برای وطن تنگ شد نه هوای دوچرخه و سیخ کباب به سرش زد. بلکه برعکس تصویری پر ملات از جشن سیتیزنی خودش و لیدی رو برامون فرستاد و گفت اینجا همه با ما مهربونن ، خیلی هم خوش میگذره شوما هم بیاین!!

پاپیون

این ملّت گویا به زایمان چندین قلویی عادت دارند اصلن هم تنظیم جمعیت بلد نیستند به مفعول بودن عادت دارند و به تعداد کم کیوسک ها معترض(حکایت معروف کیوسک کم و ...)

ابهر.زنجان

کلیک کردم رفتم تا رستگار بشم. ولی اونجا چیزی پیدا نکردم برای رستگاری و از ترس فیلتری دیدگاهی هم ننوشتم و اومدم اینجا دیدگاهم رو بنویسم. چه چیز مزخرفی. یه خبری زده دستور داعش به مغازه دارا میخواستم در اون مورد بگم خب تو اینجاهم اینطوریه،داریم میبیینیم تو اطرافمون که برای همچین ماکت هایی روسری سر کردند و حتی بعضیاشونم چادر!!!! پس فرق اینان و داعشان در چیست!![خنثی]