ما چقدر عوضی شدیم !

 برای  همه کسانی که به یک شخصیت سیاسی یا مذهبی یا اجتماعی ، صادقانه و از روی شناخت و اعتقاد قلبی عشق  می ورزند احترام قائلم ، اما از کسانی که پول میگیرند ، تا نقش عاشقان سینه چاک را بازی کنند ، بسیار متنفرم ! 

پیش گفتمان ، از وبلاگ کشکول وزین آب دوغ خیار :: جدی میگم ! (اگر چه به ما نمیاد) ، امروز داشتم فکر میکردم آدم چقدر عوض میشه ، نه اون آدمی که توی آینه دیده میشه ، تفکرات و باورهای اون رو میگم ، نمونه زیاده ، ولی چند تا از اونها رو که در مورد خودم سراغ دارم ذکر میکنم . 

تا بیست سالگی نمیدونستم سیاست چیه ، تا شیش هفت سال پیش فکر میکردم سیاست نه پدر داره نه مادر ، ولی از اون موقع نظرم عوض شد ، الان فکر میکنم سیاست هم پدر داره هم مادر ، اونهم پدری که چهار چشمی مواظب اون مامانشه ، که اگه کسی چپ چپ بهش نیگا کرد جفت چشاش رو در بیاره !

بچه که بودم ، وقتی میگفتند علم بهتر است یا ثروت ، مینوشتم علم ، زن که گرفتم فکر میکردم ثروت بهتر از علمه ، ولی از وقتی که بابای خدا بیامرز عمرش رو داد به شما ، جدی جدی فکر میکنم یه بابای خرپول از هر دو تا بهتره !

اولش جزو جناح راست(اصولگرای سابق)  بودم ، بعد شدم جزو جناح چپ (اصلاح طلب سابق) ، وقتی اوضاع قمر در عقرب شد دوباره رفتم تو جناح راست (اصولگرای فعلی) ، ولی آخرش فهمیدم هیچ حزب و گروهی حزب باد نمیشه !

تا چند سال پیش فکر میکردم آمار یه چیزیه که نشون میده اوضاع و احوال ما چه جوریه ، تازگیها فهمیدم اون یه چیزیه تو مایه های کشک ! ، که چه وضع ما بد بشه چه خوب ، اون میگه که اوضاع ما خیلی هم خوبه .....چی گفتم !

همیشه فکر میکردم مطابق آنچه معلم عربی راهنمایی به من یاد داده ، شعار با شعور از یک ریشه و دارای بن ماضی مشترکند ، ولی الان هر چی فکر میکنم هر کی این رو گفته شعر گفته .....( یه کلمه دیگه هم بود  که نمیگم دلت بسوزه !)

اما این آخری جدی جدی! شوخی نیست ، جوون که بودم با فیلم جنگی خیلی حال میکردم ، همچین با ولع ادمهایی که زیر شنی تانک له و لورده میشدند تماشا میکردم که نبین و نپرس ، ولی حالا جدی جدی کلمه جنگ که به گوشم میخوره حالم بد میشه !

گفتمان بیست و سوم :: شما هم از باورهای قبلی و فعلی خود بنویسید ، مریدان حال کنن ! ......ولی اسراف نکنید!

گفتمان بی ربط :: سه بیتی زیر از کشکول شیخ نهایی !

در خرٌیت کـــــــــــوش ، تا آدم شوی ، // با بزرگان مونس و همــــــــدَم شوی !

هم به زخـــــــم دیگران مرهم شوی ، //هم رهــــــــا از غصه ، از ماتم شوی !

چون نداری راهــــکار دیگــــَــــــــــری ، // عَرعَـــرونی ، عَرعَـرانی ، عَرعَــــــری!

/ 53 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صمد آقا

عوضی شدن چه آسان عوض شدن چه مشکل

کورش

ازشیخ پرسیدند: سخت می گذرد، چه باید کرد؟ گفت: خودت که میگویی سخت می گذرد، سخت که نمی ماند!... پس خدا را شکر که می گذرد و نمی ماند!

اقتداری

حضرت شیخ باز گل کردی حرف را در نی ودهل کردی می شناسم تورا به عقل سلیم پس چرا خویش را چو خُل کردی ! پدر ومادر سیاست را روی اسب بدون جُل کردی ! خورده ای حق ما ضعیفان را؟ که چنین خویش را تُپٌُل کردی! هر چه از ما دلیل از تو نه! باز در کار ما نُکُل کردی پیش از این طاس بود کلّه ی تو از کجا کاراوات ککُل کردی ! بگذریم از کنایه وایهام وب خودرا دوبار ه گل کردی

باران(مرزپرگهر)

درود بر شیخ بزرگوار . در عصرحاضرخیلی از مواقع ارادت ها از سر فرصت طلبی و جاه طلبی است وگرنه ارادت قلبی و مرید و مرادی را بیشتر در خاطرات بزرگ تر ها پیدا کرد . از هنرپیشگان گرفته تا سیاسیون انقدر شان هنر و سیاست را پایین می آورند که حاضرند با یک امتیاز ساده تبلیغ طرح و یاحزب را بکنند که حتی خودشان به ان ایمان ندارند . من بچه که بودم فکر می کردم بزرگ می شوم و درس می خوانم و دکتر میشوم و برای جامعه مثمر ثمر اما الان فهمیدم جامعه به من جوان نیازی ندارد . نور چشمی ها و اقا زاده هاهستند تا دکتر شوند و حلال تمام مسائل باشند !

دلداربناب

سلام عجبا چه سرگذشت مشابهی داشته ایم یا شیخ عزیز. [گل][چشمک][ماچ]

ساجی

سلام. من همیشه فک می کردم باید یک دین ثابت داشته باشم اما الان فهمیدم همینقدر که آدم خوبی باشم و حقیقت امور عادی اطرافم رو بشناسم کافیه. نیازی به این ادا و اصولها و تقلید ها نیست ----------------------------------------------------------- همیشه فکر می کردم تو فضای سیاسی باید در یک حزب باشم. یا راست باشم یا چپ. اما الان فهمیدم هر چیزی که وارد چهاچوب شده باشه، ناخواسته مجبوره خط مشی ثابت داشته باشه. در همین راستا هم چه بسا به افراط می کشه... در نتیجه همون حزب باد بهتره!! (عه! چقدر نتیجم شبیه شما شد! باور کنید تقلب نکردم. خودش اتفاق افتاد!! ) :دی -------------------------------------------------------------- همیشه فکر می کردم کسی که زنا کنه و آدم بکشه، هیچ وقت رنگ آرامش رو نخواهد دید و برای ابد در جهنم دنیا و آخرت می مونه! اما الان فهمیدم آدمها تو خارج آدم می کشند و فقط چند ماه میرن زندان! بعدش هم معلم قرآنم امروز گفت هیچ کس برای ابد تو جهنم نمی مونه! مدتی تو جهنم هستن. وقتی پاک شدن، خدا میبره شون بهشت!! --------------------------------------- همیشه فکر می کردم ایران بهترین جا برای زندگیه. اما امروز با توجه به ن

ساجی

عه؟ چرا کامنتم این مدلی شده؟ آخرش حذف شده! اون موقع که فرستادم این مدلی نبود! یادم نیس چی نوشته بودم. ولی ظاهرا خوب شد که نرسید! :)))))

ساجی

خب با کدومها مخالفی؟ بوگو تا قانعت کنم :دی