الانسان حَریص علی ما مُنِع !

اگه نخوندی ، اول پست بعد رو بخون ، حالشو ببر !

پیش گفتمان :: "الانسان حَریص علی ما مُنِع" ، انسانها به هرچه از آن منع شوند حریص میشوند ، .....یعنی ما ، با اینکه برای خودمان شیخ هستیم ، دقیقاً نمیدانیم این جمله یا ضرب المثل از چه موقع توسط عربها اختراع شد ، شاید زمانی که خداوند به حضرت آدم فرمود :: از تمام آنچه در بهشت است استفاده کن ، اما سراغ این درخت سیب نرو ، شاید هم از زمانی که خرم سلطان به سلطان سلیمان گفت :: ببین سُلی جون ، دیگه اجازه نمیدم دور و پر این حلیمه خاتون بچرخی!

یعنی آن زمان ها که اینترنت و ماهواره نبود ، تمام آبادی بود و یک حمام زنانه! ، و پدر بزرگ ما که بعد از صد و بیست سال جوونمرگ شد میفرمود :: اگه میخوای خبری تو تموم آبادی پخش بشه به یکی از خانمها بگو ، و تاکید کن که به هیچکس بازگو نکند ، و بعد اون رو برسون حموم زنونه ، کار تمومه! 

یادش به خیر ، نمیدونی چقدر حال میداد پیچیدن دستگاه ویدیوی بتاماکس داخل پتو ، و تماشای یک فیلم خلاف تو پَستو!  ، اما درست زمانی که این کار آزاد شد ، نسل ویدیو برای همیشه ورافتاد ، رفت لای دست پدر بزرگ شیخ !

در خبرها خواندم که 70 درصد تهرانیها ماهواره تماشا میکنند ، ولی به ضرس قاطع (یعنی عاشق این ضرس قاطع هستم!) معتقدم ، اگر همین امروز داشتن گیرنده های ماهواره اجباری شود تماشا کنندگان آن به هفت درصد هم نمیرسند ، میگی نه؟ بگو از امروز هر کی شلوار سبز پاش باشه خلافه ، ....بی خیال اصن یه وضعی!

گفتمان دهم :: به نظر شما این ضرب المثل از چه زمانی اختراع شد؟ ، محترمانه بنویسید ماهواره را یک تهدید تلقی میکنید یا یک فرصت ، و از خاطرات خود بنویسید ....ولی اسراف نکنید!

گفتمان بی ربط :: سه بیتی زیر از کشکول شیخ نهایی!

مـن ، خوشم اومَد از اون جنس صِدات // کار کـــــــُـــــن بهتر بشِـه  تَحریرهات !

یک کمی هم کـــــــار داره سینه هات // بهتـــــــــــــَـــــــر از این آرزو دارم بَرات !

شب بیا با هـَــــــــــــم برقصیم بَندری // عرعـــــرونی ، عرعــــرانی ، عـــرعری !

/ 58 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کریما

خر که دارد از الاغان بر تری! آید از نایش نوای خوشتری عرّو تیزش ناب وجفتکها خری!؟ صید دلها می کند با دلبری تا الاغان سبکسر سر سری راه خود پویندو فکر نونری خوش بود با شیخ رقص بتدری عر عرونی عرعرانی عر عری درود بر حضرت شیخ که مارابا این واژه آشتی داد!!

عباس

سلام لینک شدی. مرا هم لینک کن.[خداحافظ]

دلنمک

سلام یا شیخ ممنون که به کما سر زدی ما هم بهت سر می زنیم امامتاسفانه نمیتونیم نظر بزاریم براتون علتش رو هم نمیدونم!!!

خیالِ کج

نشنیده ام تا حالا / آواز ارمیا را ای شیخ پاکدامن / معذور دار مارا (این سالکان نگر که چه با پیر می کنند!)

سیب

سلام استاد شعرو گذاشتم تقدیم به شما اول ازهمه... امیدوارم بپسندین و نقدو نظر هم بفرمایین ممنون

سیب

سلام بر استاد بزرگوار خودم.ممنون که سر زدی و نظر گذاشتی ... استاد احتمالا شما موقعی که شعر رو خوندین اونجور که من خوندم نخوندین که فرمودین از نظر ریتم و آهنگ اشکال داره... ممنونم که راهنمایی کردین ولی مثلا موقع خوندن کلمه ی پارازیت باید بخونینش پارااازیت !!! یعنی کمی آ رو بکشیم که وزن و آهنگ و ریتم درست در بیاد... بازم ممنون از ارشادات مفیدتان یا شیخ کبیر[لبخند] لطف کردین

پرنیان

ما انگاری عادت کردیم همیشه یه سایه ی ترسی بالاسرمون باشه همیشه خدا ترسیدیم پای منبرا از خدا تو خونه از بزرگترا تو جامعه از مسئولین همه ی اینا رو وقتی میشه تحمل کرد که آدم به این برسه که به هیچی جز خدا نمیتونه تکیه کنه و نباید ازش بترسه این بازی ایه که بععععضیا برا پیشبرد اهداف انننننننننساننننننننن دوستانه شون درآوردن ... اون ور که بریم همه چی معلوم میشه! الهی به امید خود خود خودت![گل][گل]

کریما

درود بر حضرت شیخ غزلی با الهام از شعر شما بر دفتر شیخ تایپیدیم نپذیرفت که نپذیرفت!! به وبلاگ کریما سپردیمش! اگر مایل بودی سری بهش بزن.

پرنیان

سلام یاشیخ البته اصلا مهم نیست ولی ما که ندیدیم لینکمان را بچپانید![گل]

...

به خانم ها چیزی بگویی فردایش همه مطلع هستند البته بعضی خانم ها