هر دم از این باغ بری می رسد!

از خاله خانباجی ، خانم سعیده موسوی زاده !

غوره نشده مویز می باید بود // پیش همگان عزیز می باید بود!

بیچاره اگر دو گاو شاخ ات بزنند //در محضرشان "پریز" می باید بود! 

پیش گفتمان :: روان درمانی برای کاهش درد ناشی از شکستگی استخوان خوب است ، اما برای ریشه کن کردن درد ، باید استخوان شکسته را جوش داد ، خشکی دهان از عوارض دیابت است ، ولی با برطرف کردن خشکی دهان دیابت درمان نمی شود ، با نصب تابلوی "خطر ریزش بهمن" نمی توان مانع ریزش برف شد ، و در یک کلام شاخ گوزن به شقیقه ربطی ندارد ، مگر اینکه گوزن به همان جای شما شاخ بزند!

غرض اینکه ، برای مقابله با ناهنجاریهای اجتماعی ، نظیر اعتیاد و بی بند و باری و سست شدن بنیانهای اخلاقی جامعه و افزایش طلاق و هزار کوفت و زهر مار دیگه ، به نظر شیخ  باید به دنبال "علل تامه" مشکلات بود ، با آب در هاون کوبیدن تشنگی برطرف نمی شود!

یعنی نمی خواهیم بگوییم ، ما مثل بعضی ها به این غیرت دینی شهردار عزیزمان مشکوکیم ، یا خدای ناکرده آن را بخواهیم به انتخاب رئیس جمهوری بعدی ربط دهیم ، ولی میخواهیم بفرماییم :: تفکیک کارمندان زن و مرد در محیط کار خوب است ، اما تاثیری دارد در حد همان روان درمانی در مداوای استخوان شکسته !

کاهش بیکاری (به ویژه در جوانان) ، مهار تورم و گرانی ، رونق تولید ، تامین اجتماعی در همه ابعاد ، ارتباط سازنده و مبتنی بر احترام با دهکده کوچک جهانی ، .... و در یک کلمه پرهیز از شعار زدگی و توجه به عقلانیت و مدیریت علمی ، و دوری از خرافه و جهل و نادانی ، درمان نهایی مشکلات است ، ....البته روان درمانی هم بی تاثیر نیست!

گفتمان سی و ششم :: شما چه فکر میکنید؟ نظرتان را محترمانه در مورد اقدام شهردار محترم تهران بنویسید ، ......در کمال ادب ، به دور از توهین ، و اسراف نکنید! 

 گفتمان بی ربط ، از دفتر خاطرات شیخ ::

دیروز مراسمی برپا بود در بلوار نزدیکی منزل ، روحانی جوانی برای بانوان محترم در مورد تهاجم فرهنگی دشمن و مضرات ماهواره سخن می گفت ......از کنار آنها رد شدم ، بانوی سالخورده ای از کنار دستی می پرسید :: راستی ننه ، چرا خرم سلطان ظرف چند هفته اینقدر پیر شده ؟ ، .....یادش به خیر ، مادر بزرگ ما هنگامی که اولین بار سریال امام علی (ع) پخش می شد ، یه سینی خرما نذر کرده بود ، که مالک اشتر سالم به مصر برسه! 

/ 39 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میرناصر بوذری

لام با مدرسان شریف به روزم منتظر حضورتون هستم بوذری

فراطنز

سلام برشيخ بزرگوار بازهنرمندانه و بافكر نوشتيد . قلمتان پوي باد و شادبشايد[گل]

فراطنز

جناب الماسي عزيز« باشيد »را درست بفرماييد غلط تايپي شد .

امام جمعه برره

اتفاقا استاد این جورکامنت ها سنی را از داعش و وهابی جدا می کند وشیعه علی را از شیعه صفوی جدا می کند باشه چشم دیگر نمی ایم خوب تا تفکر من وشما این باشه بقول یارو همین اش وهمین کاسه می باشد بدرود

بیداد کرمانشاهی

سلام بر شیخ عزیز[گل] البته آقای شهردار محترم تهران کار اشتباهی انجام داده اند. بنده اگر به جای ایشان بودم کل الاجمعین بانوان محترمه رو می فرستادم بروند خانه به امورات بچه ها و عیالشون رسیدگی کنند![چشمک][نیشخند]

abed

-آیا اعتراضی هست؟؟ -نه. بحث سیاسی تو تاکسی اعتراض روی دیوار مستراح عمومی پای منقل ، نقد ادبی درد دل تو وبلاگ -آیا اعتراضی هست؟ - نه قربان... ما که همه نشته ایم

سید علیرضا رئیسی گرگانی

درود به شیخ الشیوخ عزی ما البته ناگفته نماند خود تفکیک دو جنس مثبت و منفی یکی از عواملی است که در آینده در تنظیم خانواده تاثیر به سزائی دارد و همین امر باعث میشود مشاغل کم کم خالی از سکنه گردیده و فی الواقع در آینده شاهد این باشیم که شغل باشد ولی فاعلش نایاب اگر توانستی تفسیر بفرمائی ربط این مزخرفات حقیر را به هم خودش شاهکار است [قهقهه][قهقهه][قهقهه] ولی یک ربطی دارد که بایداز دل دانش فیزیک بیرون آوری همچنانکه نیوتن و انشتاین درآوردند[خرخون][گریه][تعجب]

s d

وقتی بیشتر مردم ازاین وسیله استفاده می کنند نمی شود که جلوی بسیاری از مردم راگرفت مگه غیراینه آیا؟