در مصاف روزگاران !

پیش گفتمان :: اصولاً خود پسندی و خود بزرگ بینی از بدترین بیماریها ست ، و توصیه میکنم خودم را و شما را به پرهیز از آن ....، یعنی شیخ عاشق این توصیه به خود است ، یعنی نمیدانید چقدر حال میکنیم وقتی خطیب نماز جمعه ، خود و دیگران را به تقوی سفارش میکند!

غرض اینکه درست است که ما برای خودمان شیخ جلیل القدری هستیم و از علوم مهندسی و پزشکی و سایر علوم منقول و معقول چیزکی میدانیم ، اما باید اقرار کنیم که در هیچ کدام هم به جایی نرسیدیم ، و اعتراف نماییم که علیرغم تلاش وافر ، یک شیخ شش دانگ و درست و حسابی هم نشدیم! .... اما این دلیل نمی شود که حالا شیخی تازه وارد بخواهد دکان شیخ را به طرفه العینی (همان چشم به هم زدن زمان شاه) تخته نماید!

سالها پیش ، که هنوز شیخ نبودیم ،در یک واحد صنعتی مشغول رتق و فتق امور بودیم (این فتق ربطی به باد فتق ندارد!) ، تکنسینی در مجموعه داشتیم که خیلی از خود راضی بود ، نقل میکرد دوستی از قول ایشان که گفته است :: فلانی (یعنی همان حضرت شیخ حال حاضر) فقط ادعا دارد ، و چیزی حالیش نیست ! ، ما هم آن رگ نهفته شیخی مان گل کرد ، فرمودیم که به ایشان بفرمایید :: درست میگویی عزیز ، اما همیشه به یاد داشته باش ، که حتی جنازه شتر مرده نیز ، از الاغ سنگین تر است !

گفتمان سی و چهارم :: شما هم چونان شیخ ، خودتان و دیگران را به تقوی و پرهیز از صفات ناپسند سفارش کنید ، و خودتان و شیخ و دیگران را به بهشت هدایت کنید .........ولی اسراف نکنید!

گفتمان بی ربط :: غزلواره طنز زیر ، از دفتر شعر شیخ نهایی !

لیلی از مجنون بشُستی دست ، شـد لیلای پول !

لیلی و مجنون ، نظامی ، هر سه تن شیدای پول ، 

دوش دیدم شیخ مــــــــــا می گفت ، با بانگ بلند ،

عاشــــقی ، مــردانگی ، پاکیست ، بر مبنای پول ،

چـــــــون خریدم بوسه ای دلچسب از بازار عشق ،

نیک دانستم چــــــــــه کالاییست ، این کالای پول !

روزگارم یکسره در اشک و حســـــــــرت شد تباه !

وه چه خــوش باشد که بینم خنده بر سیمای پول ،

وقت آن باشد کــــــه شویم دست از دریای عشق ،

غوطه ور گــــــــردم چــــــو ماهی در دل دریای پول ،

در جوانی پاک بودن جمله ســـــــر تا پا خطاست  !

وقت تنگ آمد ، به پیری بایَدَم ، ســــــــــودای پول !

در طـــــــریق عشقبازی امن و آســــــــــایش مجو ،

جـــــــــــــــان ناقابل فـــــــــــدای قامت رعنای پول !

حافظا خوش باش تا آن دم که خفتی زیر خـــــاک !

چون ندیدی اینچنین در عهـــــــد خود  غوغای پول !

/ 42 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلارام قاسمی

سیمای پول!..جالب بود! با دوپست به روزم!منتظرحضور گرمتونم :) [گل]

گل گاوزبان

درود برشیخ الشیوخ جلیل القدر نهاییون زیبا بود ولی پول چرک کف دسته خدا کنه کف دستهای ما همیشه ی چرک باشه منتظرتونم با طنز دکتر

پشه

غرض عرض ویزویزی بود که به حمدالله حاصل شد

اقتداری

شیخ جان من نیز هستم چون شما شیدای پول کاش می شد نام من دراین زمین آقای پول پول یعنی رشته ی جان تمام عارفان! نیستم مجنون که هستم عاشق لیلای پول گوش کن از شش جهت هردم صدایت می زنند هان!مبادا شک کنی در قدرت و هی های پول کافر از شوقش لباس شرع می پوشد به تن می شود حتی مسلمان کافر از اغوای پول حرف من این است وغیر ازاین ندارم خواهشی کاش وامی شد به رویم یک در از درهای پول در قیامت هم به فریاد همه خواهد رسید می شود خاموش آتش از تب بالای پول دین ودنیا ،شعر ونجوا ،دشت وصحرا هیچ نیست هست چون دنیای ما دنیای ما دنیای پول!

پشه

پس پشه ها قیز قیز میکنن؟[نیشخند]

هزاران گنج

سلاااااااااااااام واقعا زیبا ودلنشین بود اما درمورد جنازه شتر و الاغ که فرمودید کمی تردید داریم شاید الاغ چاق از شتر سنگین تر باشد شتر لاغر هم داریم خو (_شکلک لبخند(این شکلکها کار نمی کنند با من قهر کردند گویا)

بیداد کرمانشاهی

سلام بر شیخ عزیز[گل] دل و دماغ نظر دادن ندارم! [ناراحت] فقط آمدیم برای عرض ارادت و بیعت مجدد![نیشخند]

فاطمه

سلام شیخ عرض ارادت من هم مدتی ست دنبال کار و پول هستم و تازه می فهمم چقدر پول درآوردن سخت است. پولدار باشیم !

سليمان استوار

سلام جناب الماسي عزيز از مطالب ارزنده شما لذت بردم و با افتخار لينك شديد ....و براي نشان دادن حسن نيت چند رباعي پايزي به شما بزرگوار تقديم مي كنم. پاييز بهاريست كه معتاد شده با خوردن اكس اندكي شاد شده فردا كه زمستان برسد مي بيني برگ و بر او تمام بر باد شده @@@ پاييز چرا رنگ به رنگ است امروز ؟ مخفي شده در پوست پلنگ است امروز ؟ بيمار نبوده و ندارد يرقان معتاد مگر به چرس و بنگ است امروز ؟ . @@@ پاييز بهاريست كه خوشرنگ شده يك ساله دلم براي او تنگ شده تا حال نديدمش چنين رنگ به رنگ با مردم اين زمانه همرنگ شده .!! @@@ پاييز رسيده و منم با دل شاد خوشتر بود از بهمن و هم از خرداد هر گز نبود هواي آن گرم و نه سرد از كولر و از رنج بخاري آزاد .