مهریه ی فقرا !

منسوب به بانو سیمین بهبهانی !

شگفتا !

رد پای دزد آبادی

چقدر شبیه کدخداست! 

پیش گفتمان :: نوشته اند مومن به کلمه ی شریف "لا اله الا الله" و ولایت چهارده معصوم علیهم السلام ، مشروط بر آن که گناهی مرتکب نشده باشد که مسحق عذاب ابدی یا "خالدین فیها ابدا" باشد بالاخره در قیامت نجات می یابد و ابدالدهر در عذاب نمی ماند ، البته این که چنین شخصی برای گناهان ریز و درشت خود چگونه مجازات می شود محل اختلاف است ، عده ای از علما بر این نظرند که مشار الیه ابتدا به جهنم یا جایی مشابه می رود ، و بعد از اینکه به اندازه ی گناهان خود عقوبت شد ، مورد رحمت الهی قرار می گیرد و به بهشت منتقل می شود. البته اینکه بشر جایزالخطا و گناهکار، چند هزار سال ، یا چند میلیون سال ، باید در دوزخ بماند ، تا روز انتقال اش به بهشت فرا برسد ، و کیفیت و مراسم ویژه این نقل مکان حیاتی چیست ، بر حضرت شیخ پوشیده است!

ما که برای خودمان شیخ جلیل المقداری هستیم فکر می کنیم ، گناهکاری ندید بدید را به دوزخ برده اند ، و بعد از چند هزار سال بریان شدن در آتش گداخته و تناول زقوم و اعمال گرز آتشین ، روزی فرا می رسد که باید به بهشت برود ، و به محض ورود چشم اش می افتد به رودخانه ای از شراب ، که در دو سوی آن حوریان طناز چشم سیاه می خرامند ، و از ماورای هفتاد تن پوش حریر سپید ، ساق و سینه هاشان می درخشد ، خدایی اگر طرف در جا سکته نزند ، چنان در رتق و فتق حوریان زیبا روی اسراف می کند ، که عنقریب جان به جان آفرین تسلیم میکند!

گفته اند که جناب دکتر "احمد نمیری" ، که در سال 1969 با کودتایی در سودان یک شبه به نخست وزیری و ریاست شورای انقلاب رسید ، برادری داشت که دقیقا سر میدان انقلاب خرطوم ، پایتخت سودان ، لبو می فروخت . نکته جالب قضیه آن است که این برادر نازنین لبوفروش ، چند روز بعد از کودتا شد وزیر کشور سودان ، یعنی یک باره از جهنم منتقل شد به بهشت! ، و البته مجازات صحت و سقم این روایت در جهنم با راوی است!

البته این یکی را ما خودمان تحقیق کردیم ، معاون اول جناب برادر دکتر سابق ، از سران بعد از فتنه بوده ، و چند بارهم خودمان خواب دیدیم که با جورج سوروس و مایکل لدین ملاقات داشته ، و اینکه خدای ناکرده با اصولگرایان مرتبط بوده ، یا مرتکب عمل شنیع اختلاس شده باشد شایعه ی بدخواهان است و اجر و پاداش این تحقیق هم برای شیخ محفوظ است ، ......اما براستی می اندیشم ، وقتی آدم معاون اول می شود ، و از بهترین مواهب دنیوی و اخروی برخوردار است ، چه نیازی دارد به اختلاس ؟ ، فکرمان به جایی قد نمی دهد ، مگر همان حکایت انتقال از جهنم به بهشت ، ....چقدر شبیه بازی مارو پله است ، این دنیای سیاست!

گفتمان پنجاه و یکم :: چونان شیخ مزاح کنید ، اما محترمانه ، و بدون توهین بنویسید ، اگر همین امروز معاون اول شوید ، چه می کنید ؟

گفتمان بی ربط :: سه تکه ی زیر ، از یادداشتهای کوتاه شیخ نهایی!

مثل مهریه ی فقراست ،

مجازات اختلاس بزرگان! 

کی داده ...کی گرفته ؟ 

/ 51 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يزدي

جناب شيخ براي دلهاي پوسيده مردم سرزمينت که انگار خاک مرگ بر روح و روانمان پاشيده اند دارويي داري؟

؟

یه بابایی از تعطیلی سفارت امریکا و انگلیس واینا در یمن انتقاد کرده. حتما برنامه هایی برای تسخیر سفارت وکور کردن چشمه روباه پیر واینا داشتند که حالا نقش بر اب شده و اینجوری ابراز نارضایتی میکنند. تو این کشور خشک و عقب مانده که کشاورزی 90 درصد منابع ابی را میبلعد وبازده این 90 درصد هم خودش 30 درصد است وتازه 70 درصد تولیدات کشاورزی قبل از رسیدن به مصرف کننده خراب میشوند وتازه تو خیابون ها کلی کاهو وگوجه و ...... ریخته که دارند پلاسیده میشوند و وخریداری ندارند ..... بابا عجب مردمان باهوشی هستیم ما.

امید(شبه شعر)

درود بر شیخ و مریداان. من اگر معاون اول می شدم اولین کارم این بود که استعفا میدادم و برای نمایندگی مجلس کاندید می شدم!! ظاهرا سودش از معاون اولی بیشتر است[لبخند][گل]

شهداد امروز

سلام و ادب درود بر استاد الماسی بزرگوار[گل][گل] لطف می فرمایید به وبلاگ شهداد امروز و پست شب شعر طنز مراجعه و نظر ارزشمندتان را بفرمایید؟ ممنون

اقتداری

شیخ جان سلام جرا این قدر سخت می گیری ! آن جه را این جناب برادر برده یک هزارم آن چه برده اند نمی شود شما هم آفتابه دزد گیر آورده ای ها! ول کن بنده خدارا از این که محمود خان از او اعلام برائت کرده ناراحته شما هم هی آتش به دلش می ریزید نکنید از ازاین کارها خدارا خوش نمی آید ها ! گفته باشیم که رسالت تاریخی مان فراموش نشود!

؟

آقا جان من که با یمن کار ندارم .ماکارداریم وچون ما کار داریم خرج وبرج یمن هم از جیب من در میاید واینجوری میشود همه چیز به همه چیز مربوط میشود والبته من جز این همه- همه چیز نیستم. وبه قول شما چیکار یمن دارم خو!؟!؟ منتهاش این حرف اون بابا خیلی بیجا بود .