وای اگر از پس امروز بود فردایی !

از حضرت حافظ ::

گر مسلمانی از این است که حافظ دارد ،

آه اگر از پی امـــــــــــــــــــروز بود فردایی !

پیش گفتمان :: یعنی انتقاد چیز خوبی است ، و به نظر ما که شیخ جلیل المقداری هستیم ، رمز پیشرفت و اصلاح کشورهای پیشرفته در همین حضور مقتدرانه و منتقدانه ی مطبوعات و رسانه های آزاد است ، اما بهتر از انتقاد از دیگران ، خود انتقادی و واگویی عیوب خویشتن خویش است ، یعنی اینکه ما یک بار هم جلوی آینه ی وجدان خویش بایستیم و عیوب خود را ببینیم و بازگو کنیم !

اصلا بیایید به جای حرفهای قلمبه سلمبه و شیخانه ، حرفهای خودمانی بزنیم ، دوستی دارم که پزشک جراح است ، نقل می کرد که بابت هزینه ی زیر میزی که حق مسلم ماست از بیماری چک گرفته بودیم ، بعداً که برای واریز به حساب آن را خوب وارسی کردیم دیدیم بیمار مربوطه در متن چک نوشته است :: در وجه آقای دکتر فلانی ، بابت هزینه ی زیر میزی !

یا دوستی دیگر داشتیم که مهندس عمران و پیمانکار مسکن مهر بود ، نقل می کرد برای افتتاح و تحویل چند صد واحد ساخته شده در حضور مقامات لشکری و کشوری حاضر بودیم ، آقای استاندار در میان سخنان اش در مورد مزایای مهر ورزی ، یک لحظه به دیوار پشت سرش تکیه داد ، و از فشار وارده بر دیوار به ناگاه دیوار پس افتاد ، و استاندار نگون بخت روانه ی واحد مجاور شد !

یعنی خوش به حال مریدان ، که لا اقل می توانند خود انتقادی کنند ، برای ما که شیخ جمیع الاطرافی  هستیم همین خود انتقادی هم ممنوع است ، و چه بهتر که زیپ دهان شیخ بسته بماند تا بعد !

گفتمان پنجاه و نهم :: بشتابید چونان شیخ از خود انتقاد کنید ، و در ضمن آن بنویسید به نظر شما چرا جامعه ی ایرانی اینقدر در مقابل انتقاد نا شکیبا و انتقاد ناپذیر است ، ولی در ضمن انتقاد توهین نکنید ، محترمانه بنویسید و از اسراف بپرهیزید !

گفتمان بی ربط :: غزلواره ی طنز زیر از حضرت شیخ !

چنین فرمود از هذیان و تب شیخ // شبی هنگام ذکر نصفه شب ، شیخ !

هماره رو به پیش و پر شتاب است // و گاهی لاجرم دنده عقب ، شیخ !

بدهکاری ندارد هیچ ، هرگز // سراسر درمناجات و طلب شیخ !

به دور از صیغه ی فعل حرام است // فقط مکروه ، واجب ، مستحب ، شیخ !

به قم گاهی سفر کن تا ببینی // به هر سو ، هر مکان ، در هر وجب شیخ !

مگر سیمای ما سیمای شیخ است ؟ // محرم ، نیمه ی شعبان ، رجب ، شیخ !

خوراک ما فقط قفل و کلید است // پس از محمود ، تا شد منتخب شیخ !

صدای پای ِ عزرائیل .....آمد // گمانم جای دکتر در مطب شیخ ! 

ز هفتاد و دو ملت بر حذر باش // عسس ، داروغه ، مفتی ، محتسب ، شیخ !

به منبر می روی ، آهسته تر رو // رطب خوردی ، مکن منع رطب شیخ !

"تو نیکی می کن و در دجله انداز" // ولیک انداز در "شط العرب" شیخ !

چو حافظ شیخ ما را دید ، فرمود :: // چه شعری گفته ای ، یا للعجب شیخ !

/ 45 نظر / 81 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مردمک

خطاب به توقف بیجا ... صحبت کردن ایشون چه اشکالی داره؟داریم با هم تبادل نظر می کنیم.(گیرم مجازی) کاری که بزرگترین وحشت بعضیاست.ایشونم حق دارن نظر خودشونو بگن.شما ناراحتی میتونی دیگه نیای

؟

بسیجی عزیز با یاسر موافقم من آنچنان جنونی را در نیروهای خودسر وافراطیون میبینم که اگر مثل الان همه چیز در کنترل انها نباشد چه بسا کل امنیت داخلی را باابزار هایی که دارند مختل کنند. این جماعت به راحتی میتوانند سناریوی بمب گذاری توسط خارجیان اجرا کنند به راحتی میتوانند اختلافات قومی را ترتیب دهند وبالاخره بمب گذاری های داخلی ترتیب دهند. اره به نظر من این جنگ زده نبودن وامنیت بسیار شکننده است . همان هایی که فریاد جنگ خواهی سر میدهند شاهدان مسلم ناپایداری این امنیت شکننده هستند . توقف بیجا هم بهتر است توفق بیجا نکند. جالبه که تو ایران همیشه ادعا ها مخالف واقعیات هستند. ادعای عدالت خواهی نتیجه اش افزایش زنجانی ها ووپورشه سواران و فقیران زیر خط فقر وطنی میشود .

توقف بیجا مانع کسب نیست

متاسفم و از یک بسیجی و سایر دوستان معترض و خصوصا از حضرت شیخ طلب بخشش مینمایم که دخالت و اظهار نظر بیجا کردم احتمالا ناگهان جوگیر شدم

؟

فرایند گرم شدن زمین وتغییر اقلیم درخاورمیانه با سرعت خیلی بیشتری به پیش میتازد. ظاهرا آریایی ها کم کم با ید به سرزمین های اصلی خود استپ های روسیه برگردند تا از آفت های برامده از خشکسالی ها ی خاورمیانه مانند داعش ها وجنگ های سبعانه در امان باشند . یعنی خاورمیانه رو خدا گرفته پیغمبر با چوبش داره میزنه.

مردمک

تازه عضو اینستاگرام شده ام. چیزی که در وهله اول نظرم رو گرفت تفاوت بسیار چشمگیر دیدگاه خارجیها با ماست.گویا اصلا در کره دیگه ای زندگی میکنند.برای من یکی که داشتن این همه ارامش ،ازادی ،امکانات ... بسیار دور از دسترس و بعیده.با مقایسه عکسها تفاوت بین زندگی در جهان توتالیتر و دنیای ازاد کاملا ملموسه

مردمک

تازه فهمیدم کسانی که خودشون رو از این مملکت گذاشتن بیرون چه سودی کردن.

؟

مردمک عزیز تازه خود شما هم که از این جو بتونی خارج بشی بعد از چند روز دیگه مثل اینجا نخواهی بود ولی به محض اینکه از هواپیما پیاده شدی دوباره میشی همون ادم اولی مثلا برات مهم میشه که در کدوم صف مدارکت رو زودتر بررسی میکنند و..... خود ما هم به این شرایط بد یه چیز های مزخرفی اضافه میکنیم استرس های بیفایده چشم هم چشمی های عذاب اور....سرک کشیدن های مزاحم در حال واحوال همدیگر پرس وجو های آزاردهنده از مسایل خصوصی زندگی یک دیگر.... گویا درکشورهای توتالیتر حریمی خصوصی چه ازطرف حکومت وچه مردم وجود ندارد

مردمک

دقیقا.مثل اینه که ادم هیپنوتیزم میشه.

؟

دقیقا یه جورهایی مثل هیبنوتیزمه. یعنی شما تحت تاثیر جو اطراف خودت هستی . تازه بدترین قسمتش اینه اگه مثل دیگران نباشی باز یه موقعیت ناخوشایند برای خودت فراهم کردی .ولی در شرایط یکسان مثل دیگران نبودن(از همان نوع استرس دار وحرص زدن های بی حاصل ) آرامش بیشتری برات همراه میاره .

؟

تناقض ها: 1- مبارزه علیه داعش وحفظ داعش توسط همه دولتهای دور ونزدیک درگیر در خاورمیانه 2- انتقاد از گسترش ازارهای جنسی توسط لیدی گاگا و تمرکز دیوانه وار او ورقبایش مثل لوپز و..... به اشباع تهوع آور پیامهای جنسی در کلیپ ها وکنسرت ها و تصاویر و.... 3-اصرار بر بی اثر بودن تحریم ها در کشور از سویی وادعای مدیریت عالی از سویی دیگر. اخه طرفداران تحریم گل و بلبل ونادان ! اگر مشکلات ناشی از تحریم ها نیست پس مقصر خود شما هستید که 8 سال با همکاری ماتحت گرامی تان مدیریت جهانی کرده اید اگر تحریم باعث رشد زنجانی ها نشده پس طمع سیری ناپذیر خودشما موجب این همه اختلاس ودزدی شده . 4- 8 سال کشور تعطیل شده بود که مذاکرات به نتیجه نرسد الان هم کشور تعطیله که مذاکرات به نتیجه برسد.