وقت آن است که خون موج زند در دل لعل!

پیش گفتمان :: البته ما قدیمترها که هنوز برای خودمان شیخ نبودیم گاهی اشتباهاتی داشتیم اساسی ، مثلاً یک بار در زمان دانشجویی در تهران در یک بعد از ظهر تابستان داغ تشنه آمدیم خوابگاه ، چشم بسته در یخچال را گشودیم ، و به جای بطری آب ، یک بطری حاوی روغن کرچک را تا نصفه در حلق مبارک ریختیم ، و زمانی به هوش آمدیم که کار از کار گذشته بود ، باور کنید تا چهل و هشت ساعت شده بودیم یک کارخانه روغن مایع متحرک !

یا حتی مدتی پیش ، با اینکه برای خودمان یک شیخ درست و حسابی بودیم ، در نصفه شبی پاییزی ، بانوی شیخ به ما ایراد گرفت که دهانمان را مسواک نزده ایم و بوی نامطلوبی هم از ما متصاعد میشود ، این بود که با چشمان خواب آلود به حمام رفتیم ، تیوب خمیر ریش را به جای خمیر دندان برداشتیم و با آن مسواک زدیم ، و بعد از آن هم بلافاصله از اسپری حشره کش تار و مار ، به جای اسپری خوشبو کننده به زیر بغل زدیم اساسی ، باور کنید تا چهل و هشت ساعت کف میکردیم ، و برای خودمان شده بودیم یک شیخ حشره کش اساسی!

حالا چرا این ماجراها به ذهن شیخ رسید ؟ نمیدانم ، ولی به این جمله کفایت میکنم ، که به نظر حقیر شیخ ، قمه (یا همان شمشیر زمان شاه) را برای آن ساخته اند ، که در صورت توان و توفیق الهی  ، آن را بر سر یزید کوبند ، نه بر سر خود!

گفتمان سوم :: با ذکر تسلیت فرا رسیدن ماه محرم ، و ایام سوگواری سرور شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به جمیع مریدان ، از مراسم سوگواری این ایام در شهر و دیار خود بنویسید ، و محترمانه ، و بدون توهین به اعتقادات پاک هموطنان عزیز ، بنویسید با کدامیک موافق ، و احیاناً با کدامیک مخالفید ، و چرا ؟

پس گفتمان :: آمیختن طنز با موضوعات مورد مناقشه و به ویژه اعتقادی ، کاری است که فقط از عهده شیخ ساخته است ......مریدان شانس خود را نیازمایند که خطرناک است!

گفتمان بی ربط ، سه بیتی زیر ، از کشکول شیخ نهایی !

از خـَـــریٌت دست مـــــی باید کشید ،

وَز شـــــَـــــــراب معرفت باید چشید !

دست در دست عَلــــــــی باید نهاد ،

جهل را با ذوالفقارش سَـــــــــر برُید !

مَحـــــــو  باید کــــَــــــرد از لفظ دری ،

عَرعَـــرونی ، عَرعَـرانی ، عَرعَــــــری!

/ 44 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سجاد صالحی

سلام... چند سال پیش بود که کفن پوشان رو می دیدم.... با سر و روی خونین! الحمد لله آگاهی مردم بیشتر شده! حداقل این رفتار (قمه زنی ) در شهرستان ما و شهرستانهای همجوار ریشه کن شده!!! ان شا الله نماز ظهر عاشورای امسال رو سر وقتش بجا بیارم و مثل سالهای قبل یادم نره!!! من خیلی های دیگه متاسفانه بلافاصله بعد عزاداری دنبال سیر کردن شکم مون هستیم.... اون یاور هم یه جمله گفته بود که بجاست براتون بخونمش! "زمین و آسمون دارن برای حسین خون گریه می کنن و اونوقت شما دارین نماز میخونین؟" من اون یارو هنوز نفهمیدیم حسین برای نماز شهید شد!!! [گل]

علی جولا

منبر وعظ تان همیشه براه بادا یا شیخ

عادل

شیخ عزیز وبلاگ جدید مبارک امیدوارم در این وبلاگ هم به مانند وبلاگهای گذشته که در طی این چند سال خوانند ه همیشگی اش بودم نوشته های بکر و متفاوت شما رو بخونم و ازشون لذت ببرم. امیدوارم همیشه نویسا و شاد باشید

ساراازکرمانشاه

حسین جان گوشه ی چشمی که حرف ها دارم دلم گرفته ٬ فقط شوق کربلا دارم … ایام سوگواری حسینی تسلیت باد

ایالت خودمختار روانیها (مهدی یار)

جالب بود یا شیخ!! ـــــــــــــ چهل و هشت ساعت شده بودیم یک کارخانه روغن مایع متحرک ! ــــــــ یا مسلسلی به روی رکبار که آمادهی اشارتی ست برای ... :دی خوب یزید زمانه را که همانا خود!!!!! دقت بفرمائید خود خود باشیم به قمه مینوازیم!! به اون که دستمون نمیرسه بالا نشسته!!!

کورش

لبته ما قدیمترها که هنوز برای خودمان شیخ نبودیم اصلا سابقه نداشت یک پستمان 10 روز(!!!) بماند!

شیخ نهایی

خوب همینجوری است ! وقتی که شیخ میشوی ، فشل میشوی عزیز ! با شیخ و شاه که باشی، کچل میشوی عزیز ! [قهقهه] خدایت بخنداند کورش جان شاد باشی

...

یکی از معلمام فکر میکنه درس خونم یکی فکر میکنه درسا رو می پیچونم از کلاس میندازتم بیرون! یکی فکر می کنه خیلی آرومم یکی فکر می کنه حرف آدم ها! را گوش نمیدم تصورات زیاد است! با این وجود همینی هستم که هستم!!

...

جالبه!!!!!!! بهمون میگن بشین چرت و پرت حفظ کن که بعداً یه چی بشی واس خودت !