به ما هیچ ربطی ندارد !

رباعی بودار سیاسی ، از شیخ نهایی!

باز آی به صحنه ....رای "آری" با ما! // لبخند ز تو.........گریه و زاری با ما!

صبحانه و شام و چای و قلیان با تو // روحانی و نوحه خوان و قاری با مـا!

پیش گفتمان :: اصلا به ما ربطی ندارد که استان سین کیانگ چین مال چینی های هان تبار است یا مال مسلمانان ، اصلا به ما ربطی ندارد که چچن جزئی از روسیه است یا نه ، اصلا به ما ربطی ندارد کریمه پشت قباله خانم اشتون است یا ارث پدری پوتین ، اصلا به ما ربطی ندارد که چند نفر از داعش در سوریه و عراق به درک واصل می شوند!

حتی ما حساب کردیم ، که اگر ما ایرانیها بخواهیم اسرائیل هشت میلیون نفری را نابود کنیم ، چیزی در حدود یک دهم نفر به ما میرسد ، مثلا چیزی در حد کندن یکی از گوشهای نتانیاهو ، و البته اگر جمعیت یک و نیم میلیاردی مسلمانها بخواهند اینکار را انجام دهند ، که چیزی در حد کندن یک مو از خرس !

اصلا ما که شعله ی آتیش مان از خالد مشعل داغتر نیست ، بنابر این اصلا کک مان هم نمی گزد اگر نتانیاهو یکی از بمب هایش را بزند درست روی سر برادر ابومازن ، یا اسماعیل هنیه گوش تا گوش سر نتانیاهو  را ببرد !

اما دلمان برای بچه های بی گناه کباب می شود ، کودکان نه یهودی اند ،  نه مسیحی و نه مسلمان ، کودکان قبل از آنکه بزرگ شوند ، و مثل ما بزرگترها آدم کشی را یاد بگیرند فقط غنچه هایی معصوم و پاکند و دوست داشتنی، ........پس به نام انسانیت ، از آقای نتانیاهو ، آقای داعش ، و  همه جنگ افروزان دنیا میخواهیم :: کشتار کودکان را متوقف کنید!

گفتمان سی و پنجم :: شما هم به نام انسانیت ، جمله ای بنویسید ، و شیخ و نتانیاهو و داعش و دیگران را نصیحت کنید ، اما به دور از توهین ......و از کسی نام نبرید!

گفتمان بی ربط :: غزلواره ای به دستمان رسید از استاد جعفری زاویه بزرگوار ، که حیفمان آمد مریدان نخوانند ، دو بیت شیخانه آخر هم پاسخ شیخ است!  

گفتمت : این دل پر از درد است ؛ فرمودی : زرشک ،

رنگ رخـسـارم ز غــم زرد است ؛ فرمودی : زرشک !

گفتمت : نـــالــم ز اقـــبــال بَدَم ایـــن روزهــــا .......،

روزگار ســفــلــه نامـــرد است ؛ فـــرمودی : زرشک !

گفنمت : هــر گـفـتــه از رنگ و ریـــا ، کــبـــر و غرور ،

کوفتن بر  آهــــــــن سـرد است ؛ فرمودی : زرشک !

گفتمت : در شهر شیریــن دختــــــــری زیبا چو گل ،

کودک کار است ، ولگرد است ، فرمـودی : زرشک !

گُفتمت : جنگ و تباهی ، بر ســــــــــر این کودکان ،

جُــز بـــلا چــیــزی نیآوردَست ؟ فـــرمودی : زرشک !

گفتمت : مــن نیز انســــــــــــانـم  ، برادر رحـم کُن ،

مرگ بهتــر زین رَه  آوردست ، ....فرمودی : زرشک!

---------------------------------------------------------------

جعفری جان بیش از این با شیخ ما شوخی مکن ،

شیخ با سعدی هماورد است .....فرمودی زرشک !

از کراماتش فقط یک جمله می گویم کــــــه گفت ::

روز ها زوج است ، یا فرد است ....فرمودی زرشک!

/ 46 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عزیزالله جهانتیغ

گفتمت فرزانگی چنداست فرمودی زرشک گفتمت این مرد نامرد است فرمودی زرشک گفتمت درفکرخر باش ای دنی زیراکه باز ازسفرماندی خره لنگ است فرمودی زرشک گفته بودم پابه کفش شیخ مادیگرمکن هردوپایت قد یک لنگه است فرمودی زرشک گفته بودم دعوی شیخی مکن کردی چرا کله زیرهفت من سنگ است فرمودی زرشک من نگویم هجو کس پیدا .نهانی گفته ام مشتری ام سفله فرهنگ است فرمودی زرشک این زرشک وان زرشک وهرزرشک دیگری نیست ازقائن زبیرجنداست فرمودی زرشک این شنیدستی عربها زعفران صادرکنند ؟ زعفران خوب ایرلند است فرمودی زرشک بعدازاین بنده نخواهم رفت قبرص لاجرم این حوالی خر مگرچند است فرمودی زرشک اینقدربراهن سردت مکوب ای باخرد اب کوبیدن درهاونگ است فرمائی زرشک استاد الماسی عزیز بنده شعروشاعری بلد نیستم .ازبس مطالب شما زیباست ذهن فرتوت ماهم یاوه گوئی کرد

سمیه اکبری

درود و سپاس از حضور شاعرانه و حس همدردی شما سلامت باشید

دلارام قاسمی

سلام جناب الماسی عزیز با دوتا از اشعارقدیمی ام به روزم منتظر انتقادات شما هستم!... http://delaramgh93.blogfa.com/

حمید 8261

با سلام بر شیخ و مریدان غزلی زیبا و بی ارتباط با موضوع از سعدی تقدیم می گردد : دیر آمدی ‌ای نگار سرمست زودت ندهیم دامن از دست بر آتش عشقت آب تدبیر چندان که زدیم بازننشست از روی تو سر نمی‌توان تافت وز روی تو در نمی‌توان بست از پیش تو راه رفتنم نیست چون ماهی اوفتاده در شست سودای لب شکردهانان بس توبه صالحان که بشکست ای سرو بلند بوستانی در پیش درخت قامتت پست بیچاره کسی که از تو ببرید آسوده تنی که با تو پیوست چشمت به کرشمه خون من ریخت وز قتل خطا چه غم خورد مست سعدی ز کمند خوبرویان تا جان داری نمی‌توان جست ور سر ننهی در آستانش دیگر چه کنی دری دگر هست

شیخ شیخان

السلام علی شیخ و علی عباد الله الصالحین ! یا شیخنا ! منت وافر خدای را که به لطف دوست ، شیخنا ، همچنان پر صلابت و نستوه ، این سنگر دنیای مجاز را همچنان پر فروغ و تابناک نگاه بداشتی موافقان را . یا شیخنا ! نظری به اجمال انداختیم تمام مطالب وبگاه شیخ بزرگوارمان را و از این فعل بسیار خوشی ها رسید این شیخ مهجور را ! امید که شیخ سترگمان ، این بی مجالی یاران را که به سبب کار در عسلویه ببودی به دیده ی اغماض نگریستی و چون ایام دی ، این شیخ را در جمع موافقان پذیرفتی " آمین " مرید مراد معظم العبد الفانی الشیخ عبدالحمید چاهورزی " شیخ شیخان "

عزیزالله جهانتیع

باسلام محضر استادگرام درمورد طنزاقای جعفری حق باشماست .معمولا منبع راذکرمیکنیم دراین مورد هم عینا جمله شمارااورده بودیم .چون چشمانمان بغایت ضعیف است .مطالب مامعمولا غلط امبلئی زیاد دارد که مجبوریم چندباراصلاح کنیم .احتمالا درهم گیروویر این جمله حذف شده باشد که پوزش طلبیده اصلاح نمودیم . موفق وموید وشیخ باشید

ببو

بی خبری ببخشیدا