و تو چه میدانی مازاراتی چیست ؟

پیش گفتمان :: یعنی مورد داشتیم طرف اسم پسرش رو گذاشته "محمد رامین" ، بهش میگم ای ناقلا ، اسلام و کفر رو هم زمان راضی کردی ها ، بهش بر میخوره ، میگه یعنی اسم پسرم رو چی میگذاشتم ؟ میگم آدم ، یا حداقل بنی آدم ، خوب حضرت آدم چه گناهی مرتکب شده که بر عکس بقیه ی پیامبران الهی کسی از اسم اش استفاده نمی کنه ؟

غرض اینکه ما که شیخ جمیع الاطرافی هستیم نه که ازمازاراتی بدمان بیاید ، نخیر ، از اسمش خوشمان نمی آید ، و الا همین الان پراید شیخ رو مثل اون پژوی دکتر محمود خودمان حراج میکردیم و با پول اون ایکی ثانیه دو تا مازاراتی می خریدیم!

اما این پورشه لا مصب حکایت دیگه ای داره ، هم کلاس داره ، هم اسمش قشنگه ، هم خدا وکیلی از پراید سریعتره ، ولی اینکه چرا یه پورشه زرد رنگ واسه خودمان دست و پا نمی کنیم ؟ دلیل داره خوب ، عرض میکنیم!

صد البته ما که دستمان به "سلن دیون" نمیرسه ، اما فکر کن ، ما که برای خودمان شیخ جمیع الاطرافی هستیم در یک شب دل انگیز بهاری در خیابانهای اطراف زعفرانیه سوار یک پورشه ی زرد رنگ شده باشیم ، و ناخودآگاه پخش رو روشن کنیم و صدای لطیف سلن دیون گوشهایمان را بنوازد ، این جوری خدای ناکرده ممکن است دچار توهم شویم و فکر کنیم به لقای ملکوت اعلی پیوسته ایم و در بهشتیم ، و صد البته مریدان مستحضرند که بهشت بدون حوری مثل شیخ بدون دستاره ، و اینطوری میشه که سر راه ممکنه دور از چشمان تیزبین عیال حضرت شیخ ترمز بزنیم و ناخودآگاه یک فقره حوری بیست ساله را کنار دست خودمان بنشانیم ، و خدای ناکرده آن حوری مربوطه ناخودآگاه دست راست اش را روی دست چپمان بگذارد ، و ما یک لحظه فکر کنیم واقعا در بهشتیم و توهم مان تکمیل شود ، و یک راست حواسمان پرت شود و چون درست ساعت پنج و بیست بامداد شده بزنیم به درخت چنار ......، و ناخودآگاه بشود آن طوری که نباید بشود!

و اینطوری می شود که عیال مربوطه ی شیخ سرمان داد بکشد ، که پاشو پیرمرد زاقارتی ، اون اعتکاف بخوره تو سرت ، نماز صبح قضا شد ، و شما فکر میکنید چرا ما از مازاراتی خوشمان نمی آید ؟ خوب دلیل اش مشابهت اسم اون با همین کلمه ی زاقارتی است که بارها شنیده ایم !

گفتمان پنجاه و هفتم :: محترمانه بنویسید ، اگر شما سوار یک مازاراتی شوید چکار میکنید ، و به نظر شما چرا نتیجه ی این همه شعارعدالت پروی این اختلاف طبقاتی وحشتناک شده است ؟ اما از کسی نام نبرید ، به کسی توهین نکنید ، و مثل همیشه از اسراف پرهیز نمایید !

گفتمان بی ربط ، از فضای مجازی ، رسانه .... استامینوفن !

دشمن، صدور انقلاب، فتنه، ایادی، منحوس، خبیث، رجزخوانی، مذبوحانه، ملت ایران، نجات مستضعفان جهان، ارزش ها، مقدس، قدرت های استکباری ، جبهه کفر، خدعه، ضرورت مقابله، توطئه، غفلت، پنجه آهنین، چشم طمع، تفرقه، جهاد، قسم خورده، بمباران تبلیغاتی، مغرضانه، مصلحت، تهاجم، نگاه چپ، اضمحلال، حربه، بمباران فرهنگی، اسلام آمریکایی، غرب ستیزی، جهانخوار، نفاق، سیلی، جنگ نرم، خار در چشم، سلاح دشمن، دسیسه، اختلاف افکنی، بوقهای استکبار، ، مستمسک، مترسک، قدرت ایمان جوانان، دندان شکن… استامینوفن !

/ 42 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مردمک

یعنی هرجای دیگه جز ایران اگه چنین اوضاعی بود سنگ روی سنگ بند نمیشد اما می بینید که ما داریم زندگیمونو می کنیم،گیرم در کثافت و لجن،و مشکلی هم نداریم

مردمک

شما اگر موردی از پیشرفت و عملکرد مثبت می شناسید بگید تا ما هم امیدوار بشیم

مردمک

ای شیخ سنگین وزن و جامع الاطراف چطور دلتون میاد وبلاگ وزینتونو تعطیل کنید و دل مریدان رو بشکنید.دلمون خوش بود حداقل یه جا می تونستیم دوتا کلمه حرف بزنیم.مریدان رو از دور خودتون پراکنده نکنید لطفا. درمورد حذف پست هم ما که مرید دون پایه ای بیش نیستیم و اگر شیخ اشاره کنند کامنت که هیچ سر در راه ایشان فدا می کنیم[مغرور] راه حل هم ... نمیدونم.شاید نشه به سادگی گفت هیچ راهی وجود نداره اما اگر هم باشه چندین نسل طول می کشه.مردم ایران ادمهای بسیار پیچیده ای هستند و اگر غیر از این بود انواع فرهنگها و قومیتها نمی تونستند با ارامش کنار هم زندگی کنند.اما همین پیچیدگی اجرای هر برنامه ای رو سخت می کنه.به فرض اینکه برنامه ای در کار باشه.واقعا نمیشه گفت چه راهی وجود داره.

مردمک

خانم/اقای علامت سوال اسم این کتابی که گفتید درباره ولتره چیه؟

kaveh

یکی از دوستان دانشجومیگفت رفیقش نمکدان سلف را دزدید و گفت این حقم است! آره درسته .سخته در این کشور بااین شرایط حرف از اخلاق و معنویت زدن. یعنی این شرایط مستعد تولید شاهین نجفی هاست. اما باید راه حل گرابود نه مساله گرا. چاره چیست؟مهاجرت همگانی؟یا خودکشی دسته جمعی؟! شاید افرادی از سران هم این رافهمیده باشند که حکومت دینی نه به نفع اخلاق و معنویت است نه به نفع صنعت وتکنولوژی. اصلا اگر معتقد به حکومت دینی هم باشیم و باشند با توجه به اینکه اصلاحات تجربه کافی دارد،اوضاع از سوی آنها قابل بهبود است. اگر "تعطیلی" هم بخواهد اتفاق افتد بایدآنرا از دل این "تعدیل" جست.یعنی از راه قانون... نه بی گدار به آب زدن و در خشم حرف زدن و تصمیم گرفتن...اگر چه من خود معتقدم تعدیل منهای تعطیلی این سیستم هم مشکل را تا حد زیادی حل خواهد کرد. واضح است؟

؟

مردمک عزیز ! تاریخ ویل دورانت رو مربوط به دوران خرد وروسو وولتر واینها رو میگم

؟

جناب شیخ قبلا هم نظرم این بوده در این فضای بسته ای که مثل به در گلوی حکومت گیر کرده نه میتواند قورت بدهد ونه بدبختانه به طرز قهرمانه ای تف کند تنها منافد وروزنه ها همین بلاگها هستند سخصا همه کامنت هایم نظر دقیق خودم نیستند ولی لازم میدانم یک جوری نظرات مختلف مردم کوچه وبازار در یک جایی به گوش حکومتیان برسد بقال سر کوچه تان هم باشید بایذ نظر مردم را درمورد خودتان واجناستان بدانید تا بمانید.

؟

جالبه بدونید در ان زمان دولت هم به کمک روشنفکران با استبداد کلیسا ها مقابله میکرده همان دولت مستبد اشرافی ها که منجر به انقلاب خونین فرانسه شد. کسی مانند ولتر که کارخانه مقاله و کتاب بوده تنها دو تایشان را رسما تکذیب نکرده یعنی مرتبا خلایق نظر ومقاله از خود در میکردند ومرتبا تکذیب میکردند همه هم میدانستند اتفاقا همین چند پهلو صحبت کردن ها عدم صراحت ها و فضای بسته وپر تنش در مقابل هر اظهار نظری شبیه الان خودمان است غرب هم با زحمات وفداکاری های زیاد وحتی خون دادن های بسیار بسیار بیشتر از شرق به اینجا رسیده ان هم در زمانی باز هم طولانی تر . ما با هم بحث میکنیم وهر کدان نظر خود را داریم ولی جریان تحول واقعی جامعه به هر حال ادامه دارد جدای از خواسته ما وحکومت ......

علی

با سلام.مطالبتان را خواندم.دیدگاه من این است که ما دچار خودکم بینی شده ایم.میخواهیم زود نتیجه بگیریم یا تلاشمان بدون پشتوانه فکری لازم است.چرا باید ناامید بود؟ قانون عمل و عکس العمل وجود دارد و هر تلاشی را دیر یازود ثمری است.فرهنگ سازی هم مانند ساخت زندگی شخصی، بهایی دارد.باید یک مثبت اندیش تمام عیار بود.ویلیام سیدنی در زندان یکی از مهمترین کتابهایش را نوشت.داستان زندگی بزرگان پر از فراز و نشیب هاست. هیچوقت هیچ دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد مادامکه ما فکر داریم+ تلاش. هیچ چیز ارزش بیمارشدن را ندارد .همین الان هم دارایی های زیادی داریم:سلامتی،هنر،فکر، دید باز، خانواده،دوست،....و اینها همه سرمایه است. باید از تخیل در جهت مثبتها استفاده کرد تا جذب شان کرد و این شدنی است.شاد باشید . یاحق[گل]

دخترگل

درود یا شیخ یافتم.... یافتم.... دلیل حادثه ، حواس پرتیِ راننده نبوده، بلکه براساس شواهد ، عدمِ دیدِ کافی راننده می باشد ! حوریِ مذکوره بر رویِ پاها و فیس تو فیسِ راننده نشسته و مانعِ دیدِ کافی شده استف زیرا در غیر اینصورت گماشتنِ دست راست حوری، بر دست چپ راننده ، امکان پذیر نمیباشد صلواتی عنایت فرمایید