مشکلی نیست که آسان نشود !

پیش گفتمان :: حتما شما هم ماجرای شمارش دندان چهارپایان را شنیده اید ، یا ممکن است خودتان حداقل یک بار دندان الاغ را شمرده باشید ، خوب این که هنر نیست ، مهم شمردن دندانهای اسب است ، چرا که از آنجا که اسب حیوان نجیبی است براحتی دهانش را باز نمی کند که کسی دندان هایش را شمارش کند ، اما الاغ از آنجا که موجودی فی نفسه خر است می گذارد هر کسی دندان هایش را بشمارد ، و صد البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراع دندان مصنوعی این بحث اهمیت خود را از دست داده است!

نمیدانم این درست است یا نه ، ولی می گویند یکی از موضوعاتی که در دوران استیلای کلسیا بین پیروان فلاسفه بزرگ یونان نظیر ارسطو مدتی مورد بحث و مجادله بوده ، همین شمردن دندانهای اسب بوده است ، وهر دانشمند و فیلسوفی سعی میکرده با ادله ی منطق و استقرا و قیاس به تعداد دندانهای آن حیوان دهان بسته دست یابد ، تا اینکه سالها بعد مشنگی پیدا می شود ، اسب را قلقلک می دهد ، اسب برای خنده دهانش را باز می کند ، دندانهایش را می شمارد ، و به این بحث مهم تاریخی پایان می دهد!

غرض اینکه شما لازم نیست حتما تخصص داشته باشید تا راه حلی بدیع ، برای مسئله ای غامض ، به ذهن ناقص تان برسد ، مثلا ما که برای خودمان شیخ جلیل المقداری هستیم و از فوتبال هم سر رشته ای نداریم ، فکر می کنیم اگر قرار نیست نه دروازه بان ما ، و نه دروازه بان عراق هیچکدام از هشت پنالتی پایان بازی را بگیرند ، آیا بهتر نیست یک آدم خوش هیکلی مثل همین رضا زاده خودمان را درون دروازه بگذاریم ، و سفارش کنیم از جایش تکان نخورد؟ ، اینجوری حداقل یک سوم  دروازه اشغال شده و یک سوم پنالتی ها مهار خواهد شد ، باور کنید!

گفتمان پنجاهم :: تخصص لازم نیست ، شما هم چونان شیخ راه حلی بدیع برای حل یکی از مشکلات بزرگ کشور پیشنهاد کنید ، .....اما از کسی نام نبرید ، به کسی توهین نکنید ، و محترمانه بنویسید ، و اسراف نکنید!

گفتمان بی ربط : طرز تهیه یک سریال تلویزیونی ماه رمضان (نقل از فضای مجازی) ::

مواد لازم ::

1. روحانی یک نفر، 

2. پیرزن سال خورده یک عدد ترجیحا ثریا قاسمی ،

3. ترک زبان یک نفر ، به عنوان نمک سریال ،

4. دختر جوان و زیبا دو عدد ،

5. پسر جوان و جذاب یک عدد ،

6. زن زیبا و معصوم یک نفر ترجیحا مریم کاویانی،

7. مرد میانسال دو عدد ترجیحا امین تارخ ،

8.  امام زاده بدون شجره نامه یک بار،

9. جوانان با ایمان و مثبت و قابل اعتماد چند نفر،

10.  جوانان پولدار غیر قابل اعتماد با نامهای اصیل ایرانی چند نفر،

11. تعدادی پلیس ، معتاد ، اهالی و کسبه محل به مقدار لزوم ،

طرز تهیه:

ابتدا همه را جز آقای روحانی در یک قابلمه ریخته و سپس خوب بهم می زنیم تا به اندازه کافی اوضاع مخلوط و قاراشمیش شود ، سپس آقای روحانی را بعنوان مشکل گشا وارد می کنیم تا همه را ارشاد فرماید ، بعد از نیم ساعت قهرمان داستان را به امامزاده می فرستیم تا حدود 100 لیتر آب غوره فرد اعلا تولید کند ، سرانجام در قابلمه را بر می داریم ، آب غوره را به آن اضافه کرده و جلوی 70 میلیون ایرانی می گذاریم!

/ 45 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يزدي

آقای جنتی در خطبه های نماز جمعه تهران غیرمستقیم به مردم فهماندند که قدر این روزها و زمانی که می توانند سه وعده غذا در روز «گیر» بیاورند و «بخورند» را خوب بدانند، و غر نزنند و خدا را شکر کنند، چراکه« ممکن است زمانی فرا برسد که ما روزی دو وعده غذا بخوریم؛ چه اشکالی دارد حتی اگر شرایط بدتر شود ما روزی یک وعده غذا بخوریم همان‌طور که الان نیز برخی روزی یک وعده غذا می‌خورند مسئله (مسئلتن) يا شيخ : يک وعده غذاي روزانه براي بچه هاي در حال رشد ضرر ندارد؟ خودم بارها از شبکه سلامت که خطبه هاي آقاي جنتي هم از يک شبکه ديگر از همين شبکه هاي خودمان پخش ميشود از دکترها شنيدم که تاکيد ميکردند همه گروههاي غذايي را در حداقل پنج وعده به بچه ها بدهيد تا سالم رشد کنند و در آينده دچار بيماريهاي خاص نشوند شما تکليف را روشن بفرماييد که اين کنم يا آن کنم ؟!

مردمک

نفس باد صبا آفت جان خواهد شد عيد می آيد و اجناس گران خواهد شد همسرت چند ورق ليست به تو خواهد داد كل اعضاي وجودت نگران خواهد شد ميزنی ساز مخالف دو سه روزى اما عاقبت هرچه كه او گفت: همان خواهد شد پول را با علف خرس يكى ميدانند فكر كرديد كه منطق سرشان خواهد شد؟ كل عيدى و حقوقت به شبى خواهد رفت برسر جيب بغل، فاتحه خوان بايد شد....!!! اینو ی جا دیدیم گفتیم مریدان فیض ببرند[نیشخند]

مردمک

درمورد مشکلات هم من راه حلی بهتر از راه حل بانوان مظلوم مناطق غربی کشور یعنی همان بنزین و کبریت که جناب شاعر هم اشاره کردند چیزی ب ذهنم نمی رسه

مردمک

اقای جنتی خودشون حاضرن روزی یه وعده غذا بخورن؟

پاپیون

فکر نمی کنم آقای روحانی از وقتی رییس جمهور شده دیگه فیلم بازی کنه! بازی می کنه البته یه جور دیگه بیشتر مستند بازی می کنه[نیشخند]

؟

یک نفر که اهل سیاست واخبار نیست گفت من حاضرم از همون غذایی که سران میخورند در روز فقط یک وعده بخورم و به همان یک وعده اکتفا کنم.

پیمان

سلام جناب الماسی.امیدوارم حالتون خوب باشه. راجع به یکی از نظزات پست قبلیتان که خانم یا آقای یزدی با عنوان "بیل گیتس ایده ی ساخت ویندوز را از خوارزمی گرفته است" فرستاده بودند،چون ایشان نشانی سایت یا وبلاگشون رو نداده بودند آیا شما دسترسی دارید به ایشون که منبع این موضوع رو ازش بخواهید؟با سپاس از توجه شما

يزدي

با سلام به آقا پيمان بنده منبع خارجي و اوليه اين مطلب را نديدم. اما ظاهرا و احتمالا مجله TOp Technology است . در ايران صدها سايت اين مطلب را بازتاب دادند که اگر سرچ کنيد خواهيد يافت. از قبيل : http://www.telna.ir http://isfahaneast.com/newsF-3473.html http://www.afsaran.ir/link/503655 ظاهرا اين هم فيلم سخنراني بيل گيتس هست که بنده چون فيلتر شکن ندارم نتوانستم ببينم ( هرچند که اگر هم ميديدم چون انگليسي بلد نيستم باز هم نميفهميدم) http://www.youtube.com/watch?v=P_6K3mv9BbI متن کامل خبر را هم در کامنت بعدي ميگذارم و البته مسئوليت صحت و سقم آن را به عهده نميگيرم ( شايد بشود مسئوليت آن را به گردن شيخ بزرگوار انداخت که مسلط به امور پزشکي و مهندسي و زبانهاي خارجي هستند )

يزدي

متن کامل خبر براي آقا پيمان بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت در سخنرانی خود در کالج Concordia به این نکته اعتراف کرد که در ساخت ویندوز از محمد بن موسی خوارزمی ریاضیدان برجسته ایرانی الهام گرفته است. به گزارش خبرنگار تلنا به نقل از مجله TOp Technologچندی پیش بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت در سخنرانی خود در کالجConcordia به این نکته اعتراف کرد که در ساخت ویندوز از محمد بن موسی خوارزمی ریاضیدان برجسته ایرانی الهام گرفته است. وی در این سخنرانی اشاره کرد که زمانی که سال اول دانشگاه بوده کتاب پنجره ارقام خوارزمی را خوانده و با مطالعه نوشته های او در باب منطق فازی و جبر دو گانه ,ایده ساخت ویندوز در ذهنش شکل گرفته است و به همین دلیل از دانشگاه بیرون زد تا ایده خود را عملی کند.او بعد ها نام ویندوز را با الهام گرفتن از نام کتاب پنجره ارقام برای سیستم عامل خود انتخاب کرد. او حتی به این نکته اشاره کرد که نام ویندوز xp را از مخفف کلمه xarazmi prestige به معنای اعتبار خوارزمی گرفته است. به گفته گیتس در واقع خوارزمی در آن زمان ویندوز را در ذهن خود ساخته بوده است اما امکانات به نمایش گذاشتن آن را نداشته است.