سندروم متابولیک حاد !

پیش گفتمان ::  اصولاً ما که شیخ هستیم ، با لغاتی مثل خود انتقادی ، خود سانسوری ، خود بزرگ بینی و ...خیلی حال میکنیم ، یعنی ما با اینکه خودمان ، قبل از این که شیخ باشیم به جامعه پزشکی کشور خدمت میکنیم ، قصد داریم به خود انتقادی بپردازیم ، و ده جمله کلیدی را که معمولاً  پزشکان محترم به تناوب از آن بهره میبرند معرفی نماییم !

1- مشکل شما ژنتیکی و ارثی است ::  یعنی جد و آباد شما در بیماری شما دخیلند ، یا مثلاً مادر بزرگ شما قبل از عروسی با پدر بزرگتان با ما مشورت نکرده!

2- آلودگی هوا دلیل بیماری شماست :: یعنی ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند ، و تصمیم گرفتند بابای شما را بیاورند جلوی جشمتان !

3- شما دارای نوعی واکنش ایمنی مزمن هستید :: دقت کنید ، این "مزمن" یعنی اینکه حالا حالاها باید پول ویزیت بدی  و دَستات به دوا دکتر بنده!

4- متاسفانه دیر برای درمان اقدام کرده اید :: یعنی کار از کار گذشته و  شما باید خودتان را برای سر کشیدن ریق رحمت آماده فرمایید! 

5 - روند درمان شما مطلوب نبوده :: یعنی دکتر قبلی چیزی حالیش نبوده ، و البته فرقی نمیکنه که اون کی بوده ، و چی گفته ، و چی تجویز کرده!

6 -شما به ....حساسیت دارید :: البته شما میتوانید به جای آن چند نقطه هر چیزی که در محیط کارتان یافت شود بگذارید ، مثلاً یاتاقان برای تعمیرکاران اتومبیل!

7 - مشکل شما عصبی است :: یعنی به جایی از شما مربوط است که ما هم مثل شما چیزی از آن سر در نمی آوریم ، اما حق ویزیت فراموش نشه!

8 - شما دچار"سندروم متابولیک حاد" هستید :: و البته گفتن هر جمله دیگری که نه شما از آن چیزی بفهمید و نه شیخ و نه خود جناب دکتر!

9 - داروی مورد نیاز شما به دلیل تحریم نایاب است :: و یا جمله ای مشابه که باعث شود شما خواهر مادر مسئولین را به نحو مقتضی مورد مرحمت قرار دهید!

10 - حتماً یک ماه دیگر مراجعه کنید ::  یعنی شفا دست خداست ، یعنی مطمئن باش این داروهایی که نوشتم هیچ خاصیتی نداره ، ....زنده بودی در خدمتیم!

گفتمان ششم :: محترمانه بنویسید که به نظر شما حد و مرز شوخی کجاست ؟ ، و در ضمن اگر اهل شوخی هستید ، به دور از توهین به جامعه پزشکی عزیز و متعهد کشور ، و فقط به جهت انبساط خاطر خوانندگان ،  یک جمله جالب و توضیحی کوتاه به لیست بالا بیفزایید !

گفتمان بی ربط ، سه بیتی زیر از شیخ نهایی !

هــــَــــــر که دارد در خریت دکتـــُـــــرا ، // او بزرگ ماست ، بی چون و چـــــــرا !

بی خیالِ اصل و فــــــــرع ِ ماجـِــــــرا ، // یک نَفــــــــــــر معنا کند "امُ القُرا " !!!

ای که از پیــــــر و جوان دل می بَری ، // عَرعَـــرونی ، عَرعَـرانی ، عَرعَــــــری !

/ 33 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلداربناب

[شوخی]سلام تا بخواهی می توان دلیل آورد. همه چیز به هم ربط دارد.حتی عرعر خری در چمنی یا ...وزیدن شیخی در قبل از تجدید وضوییبا گرانی نفت و طلا و کمیاب شدن جو و...در قاره ی آسیا یا اقیانوسیه!!! می بینی شیخ عزیز زمانه ی غریبی است!!![متفکر]

سفیر

شیخ مطالب شما را خواندیم و محضوض گشتیم...باشد که در خیل مریدان شما قرار بگیریم

http://yademanenatanz.blogfa.com/

با سلام خدمت شما بزرگوار لطفا از انجمن شعر و ادب یادمان نطنز دیدار بفرمائید . با تشکر از لطف شما البته قبلا از قصوراتی که داریم عذرخواهی میکنم جناب استاد آب دریا را اگر نتوان کشید/ هم به قدر تشنگی باید چشید [گل][گل][گل]

آمنه

سلام یا شیخ.غرض مزاحمت و عرض ارادتی بود که حاصل شد.سایه تون مستدام.[گل][لبخند]

ملابصرالدین

سلام طبیعتا وقتی کسی در قبال کارش بی مسئولیت باشه توقع میره باهاش شوخی کنن!مثل سیاستمدارا و دکترا!چون تعداد زیادشون واقعا بی مسئولیتن!فکر میکنن جون مردم بادمجونه!فقط به پول فکر میکنن!

تکتم (دکتر آشپز)

یعنی اگر خدا گزینه 7 را از جامعه پزشکی بگیرد ما چه گلی به سر کنیم ؟ [خنده][قهقهه][قهقهه]

...

از این عرعرها خوشمان می آید یاشیخ